dzūkija

Mūsų bailioji Dzūkija skleidžiasi.

Skiepyta, sterilizuota, ženklinta, gimusi 2016-01-01, ūgis ties ketera 37 cm, sveria 18 kg.

Atvyko 2022 m gegužės mėn. iš Alytaus rajono. Mirus šeimininkei mažylė liko sodyboje pati sau gaspadiniauti. 

Bandėm ją gaudyti gaudykle, deja, ji buvo gudri, ir, kaip sakė vietiniai, nepagaunama. Bet mums pavyko. Užsukom į sodybą apie ją pasiklausinėti, o ji kaip tik ten ir "svečiavosi". Vietinis žmogelis padėjo pagauti.

Buvo ypatingai baili, ilgai teko jaukintis, pradžioje bijojo ir iš savo voljero išlįsti, bet laikui bėgant savanoriai įgavo jos pasitikėjimą. Dabar tobula gaspadinė žmonėms, kuriuos ji pažįsta, noriai glaudžiasi laukdama paglostukų, išverčia pilvuką pilnam iškasymui. Svetimų vis dar bijo, drebina kinkas ir slepiasi už sau pažįstamų žmonių, tačiau turint daug kantrybės ir įgavus jos pasitikėjimą ji taptų puikia kompanione. Draugiška su kitais šunimis, kiemelyje bėginėja su visa "šutve" savo gentainių ir su niekuo nesipyksta. Voljere gyvena su kitom uodegom, maistuko negina. Moka reikaliukus susitvarkyti laukutyje.
Išvedus ją pasivaikščioti svetimiems, pakeliui nusikramtė pavadį, tad būsimiems šeimininkams patartumėm ją lankyti, kad jį įgautų pasitikėjimą. 

Ar su katinėliais sutaria nežinome, bet esant reikalui galime patikrinti.

Our once-timid Dzūkija is thriving! 

Vaccinated, sterilized, microchipped, born on 01.01.2016, with a height of 37 cm and a weight of 18 kg.

She arrived in May 2022 from Alytus district, having stayed at the homestead alone after her owner's passing. Initially elusive, she was successfully caught with the help of a local man.
Previously extremely timid, Dzūkija now embraces human companionship, enjoying snuggles and belly scratches. Though still wary of strangers, patience and trust-building reveal her as a potential wonderful companion. She interacts well with other dogs, playing in the yard without aggression. She coexists peacefully in the aviary and knows inside rules.
During walks with strangers, she chewed the leash, prompting a recommendation for potential adopters to visit and establish trust. 

While her compatibility with cats is uncertain, we can check if needed.